מאמרים

הלוואות ואפשרויות מימון לסטודנטים

הלוואות ואפשרויות מימון לסטודנטים

שכר הלימוד הגבוה והמציאות הכלכלית המורכת בה אנו חיים, גורמים לסטודנטים רבים להזדקק לסיוע כספי על מנת לסיים את לימודיהם. ההוצאות של סטודנט במהלך תואר ממוצע, שבדרך כלל לוקח בין שלוש לחמש שנים להשלים, כוללות לא רק את שכר הלימוד אלא גם את הוצאות המחיה. סטודנטים שאין באפשרותם להמשיך ולגור עם ההורים יזדקקו לסכומים של בין ארבעים לשמונים אלף שקלים בשנה על מנת לכסות את הוצאותיהם, בהתאם לאזור המגורים שבו נמצאת האוניברסיטה ובהתאם לסגנון חייהם.

הלוואות לסטודנטים

הלוואות לסטודנטים הן הלוואות הניתנות על ידי המוסדות הבנקאיים בתנאי ריבית מועדפים ולרוב גם מאפשרות גמישות בגובה ההחזרים במהלך תקופת הלימודים. אין ספק כי לקיחת הלוואה לסטודנטים היא מפתה, אבל צריך לזכור כי לקיחתה צריכה להתבצע רק חלק מתכנית כללית ומפורטת של חישוב כל ההוצאות בזמן הלימודים. אנו נסקור בקצרה כיצד יש לערוך את חישובי ההוצאות החודשיות והשנתיות ואילו סוגי הלוואות לסטודנטים כדאי לקחת.

חישוב ההוצאות החודשיות והשנתיות

חישוב ההוצאות חייב להתבצע לפני לקיחתה של ההלוואה על מנת לבדוק את הכדאיות שבה ואת יכולת ההחזר. במקרים בהם ההלוואה הנלקחת מערבת את הגדלת התשלומים החודשיים לאחר סיום תקופת הלימודים, יש לבדוק גם מה גובה המשכורת הממוצעת של עובד מתחיל בתחום אותו אתם לומדים. החישובים צריכים להיעשות בצורה מדויקת, רצוי על ידי שימוש בטבלת אקסל או בטבלה ממוחשבת אחרת.

המשך מאמר